English (United States) Persian (Iran)
امروز: يکشنبه، 30 ارديبهشت 1397 
English (United States) Persian (Iran)
اخبار

چاپ

ميزاني، معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين:

فرهنگ‎سازي ترافيکي در سفرهاي درون شهري ضروري است

وهاب ميزاني، معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين گفت: با توجه به گسترش فضاهاي شهري و افزايش آمار استفاده از وسايل حمل و نقل در ترددهاي درون شهري، فرهنگ‎سازي ترافيکي در اين سفرها ضرورت دارد.به گزارش روابط عمومي معاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين؛ مي

به گزارش روابط عمومي معاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين؛ ميزاني افزود: با توجه به افزايش ظرفيت ناوگان حمل و نقل عمومي و تجهيزات به‎کار گرفته شده در اين ناوگان انتظار مي‌رود شهروندان نيز بيش از پيش از ظرفيت به وجود آمده استفاده کنند.

وي اضافه کرد: ظرفيت خوبي در ناوگان حمل و نقل عمومي شهر قزوين وجود دارد، بنابراين نياز نيست که شهروندان براي تمام ترددهاي درون شهري از خودروي شخصي استفاده کنند.

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين ادامه داد: اگر شهروندان به اين باور برسند که با وجود دارندگي مالي استفاده از وسايل حمل و نقل عمومي يک ارزش است، کمتر از خودروي تکسرنشين استفاده مي‌کنند که اين امر نيز به تبع خود در کاهش ترافيک مؤثر است.

ميزاني با اشاره به مشکلاتي که خودروهاي تکسرنشين ايجاد مي‌کند، عنوان کرد: استفاده از خودروهاي شخصي در ترددهاي درون شهري ضمن افزايش بار ترافيکي معابر موجب افزايش هزينه‌هاي خانواده، از بين رفتن سرمايه‌هاي ملي، افزايش آمار تصادفات و افزايش ميزان آلودگي هوا مي‌شود.

وي با تأکيد بر اينکه شهروندان بايد قانونمند باشند نه قانونگريز تصريح کرد: شهروندان بايد دانايي و قانونمحوري را جايگزين تجملات و قانونگريزي کنند.

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين با اشاره به نقش رسانه‌ها و نهادهاي فرهنگي براي ترويج فرهنگ ترافيکي گفت: رسانه‌ها و نهادهاي فرهنگي از جمله آموزش و پرورش با استفاده از امکاناتي که در اختيار دارند، مي‌توانند در راستاي ترويج فرهنگ ترافيکي اقدامات خوبي انجام دهند.

ميزاني بيان کرد: رسانه‌ها بايد خود را موظف به ترويج فرهنگ درست در بين شهروندان بدانند و از سوي ديگر شهروندان نيز بايد خودشان به اين موضوع اعتقاد پيدا کنند که استفاده بيش از حد از خودروهاي شخصي موجب آلودگي هوا شده است و به خانواده آن‌ها آسيب مي‌زند.

وي يادآور شد: با کاهش استفاده از خودروهاي تک سرنشين شخصي مي‌توانيم شهري آرام و قابل زندگي بدون ترافيک و آلودگي هوا داشته باشيم.

پايان پيام/

  •  
     
صفحه اصلي  |  معاونت ترافيك  |  مديريت ها  |  گالري تصاوير  |  تماس با ما  |  نقشه آنلاين ترافيک  |  طرح ها و پروژه ها  |