English (United States) Persian (Iran)
امروز: دوشنبه، 25 تير 1397 
English (United States) Persian (Iran)
اخبار

چاپ

ميزاني، معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين خبر داد

مسافران در تعطيلات تابستاني براي يک سفر ايمن برنامه ريزي کنند

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين با تأکيد بر اينکه مسافران بايد براي يک سفر ايمن برنامه ريزي لازم را داشته باشند، گفت: سفر ايمن به اين معناست که راننده بايد مبدأ و مقصد سفر خود را تعريف کرده و در طول سفر حتماً مطابق آن برنامه‌اي که پيش بيني کرده است،

به گزارش روابط عمومي معاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين، وهاب ميزاني ضمن تبريک فرارسيدن عيدسعيد فطر افزود: در سال جاري همزمان با پايان يافتن ماه مبارک رمضان و فرارسيدن عيد سعيد فطر نخستين دور سفرهاي تابستاني هموطنان آغاز شده است.

وي اضافه کرد: رانندگان بايد به منظور حفظ جان خود و خانوادشان قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي را رعايت کنند که از جمله آن مي توان به بستن کمربند عقب خودرو توسط مسافران اشاره کرد.

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين با انتقاد از قانوني نشدن استفاده از صندلي کودک در خودرو عنوان کرد: با توجه به نقش مهمي که صندلي کودک در حفاظت از جان خردسالان در هنگام سوانح رانندگي دارد به رانندگان توصيه مي کنم حتماً از صندلي کودک براي سرنشينان خردسال خود استفاده کنند.

ميزاني تصريح کرد: همچنين رانندگان بايد در طول سفر  ضمن توجه به علائم، تابلوهاي راهنمايي و رانندگي و خط کشي هاي معابر  در بين خطوط و با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

وي با اشاره به لزوم رعايت فرهنگ ترافيکي در ايام سفر تابستاني گفت: ترافيک هم مانند بسياري ديگر از موارد داراي فرهنگ مختص به خود است و با همکاري شهروندان و رانندگان مي توان اين فرهنگ را در جامعه نهادينه کرد.

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين بيان کرد: نهادينه کردن فرهنگ ترافيکي در جامعه و رعايت آن از سوي شهروندان و رانندگان در افزايش ايمني معابر سطح شهر نقش مهمي ايفا مي کند.

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين با تأکيد بر اينکه مسافران بايد براي يک سفر ايمن برنامه ريزي لازم را داشته باشند، اظهار داشت: سفر ايمن به اين معناست که راننده بايد مبدأ و مقصد سفر خود را تعريف کرده و در طول سفر حتماً مطابق آن برنامه‌اي که پيش بيني کرده است، حرکت کند.

ميزاني گفت: صاف بودن جاده‌ها و کفي بودن آنها و همچنين گرماي تابستان و يکنواخت بودن مسيرها در استانهاي مذکور موجب   واژگوني خودروها ميباشد.

وي يادآور شد: به هموطنان عزيز توصيه مي‌شود قبل از تردد در اين مسيرها استراحت کافي داشته باشند و در توقف گاه‌هاي مناسب در طول سفر حتماً توقف و استراحت کنند تا کمتر شاهد واژگوني خودروها باشيم.

  •  
     
صفحه اصلي  |  معاونت ترافيك  |  مديريت ها  |  گالري تصاوير  |  تماس با ما  |  نقشه آنلاين ترافيک  |  طرح ها و پروژه ها  |