دوشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۳۰

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین:

تردد شبانه در قزوین 11 درصد کاهش یافت

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین از کاهش 11 درصدی ترددهای شبانه در این شهر طی قرنطینه هفته گذشته نسبت به هفته پیش از آن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین؛ شیما زرآبادی‌پور اظهار کرد: در پی اعمال محدودیت‌های قرنطینه اخیر در هفته گذشته، میزان تردد شبانه در شهر قزوین 11/6 درصد نسبت به هفته پیش از آن کاهش یافت.

او افزود: بر اساس این آمار 14/5 درصد کاهش در راه‌های عبوری نظیر بلوار شهید سلیمانی، شهید بهشتی و شهید باهنر بود و 8/6 درصد کاهش در ترددهای مرکز شهر اتفاق افتاده است.

این مسئول با بیان اینکه در این مدت ترددهای کل روز 4/9 درصد کاهش یافت، اضافه کرد: 5/3 درصد کاهش در راه‌های عبوری و 4/2 درصد کاهش در مرکز شهر رخ داد.

به گفته زرآبادی‌پور؛ مقایسه هفته گذشته با مدت مشابه سال 99 نشان می‌دهد تردد شبانه در شهر قزوین حدود 33/5 درصد کاهش داشته است.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین تصریح کرد: در راه‌های عبوری 24/2 درصد کاهش تردد و در مرکز شهر 42/8 درصد کاهش رخ داده است.

زرآبادی‌پور بیان کرد: اما بر اساس همین مقایسه، تردد روزانه در شهر طی هفته گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل حتی با افزایش نیز همراه بوده به طوری که 4/3 درصد افزایش داشته است.

او خاطرنشان کرد: میزان افزایش تردد روزانه در راه‌های عبوری 3/67 درصد و در مرکز شهر 4/96 درصد بوده است.

این مسئول با بیان اینکه سال گذشته با اجرای قرنطینه و اعمال محدودیت‌ها مردم به واقع همراهی کردند، ادامه داد: سال گذشته همین امر منجر به کاهش ترددها شد؛ اما امسال نسبت به سال گذشته حتی با افزایش تردد روازنه نیز روبه‌رو هستیم.

زرآبادی‌پور اضافه کرد: گرچه هفته قبل نسبت به هفته پیش از آن کاهش تردد داشته‌ایم اما به اندازه کاهش تردد در مدت مشابه سال قبل نبوده است و در واقع می توان گفت که اثرگذاری محدودیت‌ها منوط به همراهی مردم و کاهش ترددهای آنان است.

پایان پیام

تصاویر مرتبط