شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۲

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین خبر داد؛

اجرای پایلوت طرح تقویت نور گذرگاه‌های عابرپیاده در شهر قزوین

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین از اجرای پایلوت طرح تقویت نور گذرگاه‌های عابر پیاده در این شهر به منظور کاهش تصادفات درون‌شهری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین؛ شیما زرآبادی‌پور اظهار کرد: طی سه سال اخیر تعدادی از عابران پیاده در تصادفات این شهر به علت دیده نشدن از سوی راننده وسیله نقلیه جان خود را از دست دادند که اهمیت این موضوع، معاونت ترافیک را بر آن داشت تا طرح تقویت نور گذرگاه‌های عابرپیاده در شهر را به صورت پایلوت به اجرا درآورد.
او افزود: در این طرح، تقویت نور در گذرگاه عابر پیاده خیابان شهید بابایی حد فاصل مجتمع ناورن و سازمان ترافیک به صورت پایلوت اجرا شد به نحوی که نور گذرگاه از نور محیط بیشتر باشد و عابر پیاده هنگام عبور از آن دست‌کم از فاصله 200 تا 250 متری قابل مشاهده باشد.
این مسئول ادامه داد: در طرح یاد شده صرفه‌جویی در مصرف برق نیز لحاظ شده؛ به طوری که با وجود روشنایی 15 برابری در معبر پایلوت نسبت به روشنایی معمول محیطی، مصرف برق آن کمتر از موارد عادی است.
زرآبادی‌پور اضافه کرد: پس از اجرای این طرح آزمایشی، چنانچه نتایج بررسی اطلاعات به نفع تقویت نور باشد و طرح با موفقیت همراه شود، نقاط دیگری هم مشمول طرح خواهند شد.
پایان پیام

تصاویر مرتبط